Sem Slovenka a nevidaji mi ridicak

• Od: Alexandra Eremiášová ( ) Sem Slovenka a nevidaji mi ridicak
    Dobrý den , dnes jsem úspěšné dodělala autoškolu. Som Slovenka přechodný pobyt mám No jeste neprošlo tych 185 dní . No mam jine doklady které nasvědčují že tady sem díl než 185dni . Naj.zmluvu , pracu , nebo dite narozene v cz s cz občanství taky mam přidělené r.čislo s Ministerstva CR.
    Na vydání řidičského prukazu nemám nárok?

Vloženo 14. března 2023 (17:14) uživatelem Alexandra Eremiášová ( ) z IP adresy 86.49.XXX.XXX
    • Od: zk RE: Sem Slovenka a nevidaji mi ridicak
      Dobrý den,

Na vydání ŘP v ČR máte nárok. Musíte však splnit zákonné podmínky a tou je, mimo jiné, i podmínka na pobyt v délce 185 dnů v kalendářním roce.

Pojem "obvyklé bydliště" je primárně pojmem práva Evropské unie. Vymezuje jej čl. 12 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/126/ES o řidičských průkazech, na kterou zákonné vymezení tohoto pojmu bezprostředně navazuje. Obvyklým bydlištěm se pro účely směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/126/ES rozumí místo, kde se určitá osoba obvykle zdržuje, tj. nejméně 185 dní v kalendářním roce.

Smyslem vymezení obvyklého bydliště v právu Evropské unie je vytvoření právního rámce proti obcházení represivních opatření členských států v oblasti odnímání řidičských oprávnění či řidičských průkazů, tj. proti takzvané "turistice za řidičskými průkazy".

Pravidlo pobytu v délce alespoň 185 dnů garantuje, že v jednom kalendářním roce může být dána příslušnost pouze jednoho členského státu, neboť 185 dnů je více než jedna polovina roku.

Vloženo 17. března 2023 (09:21) uživatelem zk z IP adresy 77.104.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Sem Slovenka a nevidaji mi ridicak v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.