Přednost v jízdě

• Od: Václav Přednost v jízdě
    Značka hlavní silnice platí pouze pro nejbližší křižovatku.V praxi ale jedu po obci a další křižovatky jsou značeny pouze z vedlejší silnice,měl bych tedy dát přednost v jízdě zprava ale tam je značka dej přednost v jízdě o které já samozřejmě nemůžu vědět.CO s tím ?

Vloženo 4. srpna 2012 (21:54) uživatelem Václav z IP adresy 88.101.XXX.XX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: Přednost v jízdě
      V naší republice jsme nuceni na silnici přemýšlet a hodně věcí si domýšlet. Pokud o značkách na vedlejší víte, je to jasné, máte přednost. U ostatních se holt musíte chovat, jako by jste dával přednost a být velmi pozorný, jak se chovají ostatní řidiči. Je to u nás velmi běžný jev.

Vloženo 14. srpna 2012 (22:09) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice
      • Od: václav ( ) RE: RE: Přednost v jízdě
        Souhlasím s Vámi,že se jedná o běžnou věc.Jak je to ale podle pravidel silničního provozu,je v pořádku jsou li křižovatky označeny pouze značkou vedlejší silnice?V testech taková křižovatka není.V případě že není,kdo za tento nepořádek zodpovídá,nebylo by lepší tedy značku hlavní silnice zrušit a jezdit tedy velmi opatrně třeba jen 20 km rychlostí?

Vloženo 15. srpna 2012 (00:10) uživatelem václav ( ) z IP adresy 88.101.XXX.XX
        • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: RE: RE: Přednost v jízdě
          Zodpovídá za to příslušný odbor dopravy a silničního hospodářství. Pokud značku na vedlejší komunikaci nevidíte, dávejte přednost zprava.

Vloženo 15. srpna 2012 (07:27) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.XX
          Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice

Na této stránce je zobrazen příspěvek Přednost v jízdě v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.