Zastavení na chodníku

• Od: jana Zastavení na chodníku
    Mám nákup v kufru, potřebuji ho vzložit do chodby domu, kde bydlím, pak zaparkovat. Protože kolem našeho domu vede jen jednosměrka a při zastavení U CHODNÍKU bych bránila průjezdu, zastavím tak,že stojím bokem půl na chodníku, půl na silnici (jeden člověk projde, kočárek ne, ale většinou chodí lidi na protějším chodníku a nebo po té silnici, moc frekventované to není) Chodník je území, které je ve vlastnictví nájemníků domu, což jsem i já, ale je to veřejná komunikace. Tedy jsem dostala blokovou pokutu. Pravděpodobně mé zastavení přesáhlo povolené 3min.Ale hlavně díky velmi rychlým policajtům. Policie argumentovala tím, že mám zastavit na parkovišti. Když je člověk na to sám, musí z auta vystoupit, aby náhodou nepřiběhl šikovný zloděj, raději vypne motor a klíč vyndá, aby nepřišel o auto. Pak se maximálně vzdálí 7m a pendluje s nákupem. Je vůbec možné si ten nákup před vlastním domem bez pokuty vyložit? Jaké je v tomto případě přesné znění zákona?

Vloženo 5. srpna 2012 (13:37) uživatelem jana z IP adresy 213.129.XXX.XXX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: Zastavení na chodníku
      Dobrý den.
      Přesné znění teď hledat nebudu, ale jedno je jisté. K tomu, aby jste mohla stát jakýmkoliv způsobem na chodníku, musí být značka, která to povoluje. K zastavení musí být splněna podmínka volného jízdního pruhu minimálně 3 m. Doporučuji nákupní tašku na kolečkách.
      Přeji pevné nervy.

Vloženo 14. srpna 2012 (22:03) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice

Na této stránce je zobrazen příspěvek Zastavení na chodníku v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.