Dotaz

• Od: Mili ( ) Dotaz
    Mám dotaz, týkající se světelné křižovatky. Jak je to s nadřazeností semaforu v případě, že jsou 2 pruhy-jeden označený vodorovvným značením na odbočení doleva a druhý označený vod.značením pro jízdu rovně a nad každým svítí semafor. Semafory mají označení pro jízdu rovně i odbočení doleva.Ptám se,zda je možné v případě zelené jet i z odbočovacího pruhu rovně?? Na druhé straně křižovatky je pro jízdu rovně pouze jeden pruh. Děkuji za objasnění

Vloženo 31. prosince 2019 (11:39) uživatelem Mili ( ) z IP adresy 90.180.XX.XXX
    • Od: xy RE: Dotaz
      předpokládám že dotaz je psán na silvestra už s dobrou hladinou alkoholu v žíle :)), tohle totiž nemůže napsat ani ten co ŘP nevlastní, ale už v rámci školní výchovy na dopravním hřišti se dětem říká že můžou jet v pruhu jen směrem kterým ukazuje šipka a tudíž nelze jinak krom mimořádné situace (příkaz policisty atd.) a tato situace platí na každé křižovatce, byt bez světelné signalizace nebo i s ní. A jestli je tam světelná signalizace se směrovou šipkou tak víc jednoznačné to být nemůže a tudíž můžete jet na signál volno v pruhu tím směrem pro který je vyznačen. Mimo jiné toto musí vědět každý řidič i ten co nevlastní ŘP.

Vloženo 31. prosince 2019 (17:50) uživatelem xy z IP adresy 62.245.XXX.XXX
      • Od: mili ( ) RE: RE: Dotaz
        Já v tom mám jasno, že rovně v žádném případěě jet nemůžu. Psala jsem dotaz naprosto střízlivá, ale můj manžel je přesvědčený o opaku. Že světla jsou nadřízená vodorovnému značení a vaši odpověď si taky vykládá, že tam jet lze.
        Já si to vykládám tak, že se jedná o nekoordinovanost značení.

Vloženo 31. prosince 2019 (18:38) uživatelem mili ( ) z IP adresy 90.180.XX.XXX
        • Od: xy RE: RE: RE: Dotaz
          Já to bral s humorem a manžel by se měl naučit zákon.. ten je jasně dán, jezdí se podle pravidel a ne podle toho co si myslím neboť pak to na silnicích také vypadá. Žádná nekoordinovanost značení neexistuje až na výjimky chybovým rozhodnutím úředníka. Že světelná signalizace je nadřízená vodorovnému značení je nesmysl a zákon nic takového nezná. V zákoně je pouze ustanovení
          §76 (6) Světelné signály jsou nadřazeny svislým dopravním značkám upravujícím přednost, což je jasně specifikované a výstižné bez sebemenší pochybnosti.

Vloženo 31. prosince 2019 (18:43) uživatelem xy z IP adresy 62.245.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Dotaz v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.