Dopravní značení

• Od: Milan Dopravní značení
    Dobrý den,

rád bych požádal o radu týkající se dopravního značení, speciálně zákazových dopravních značek. V případě umístění dopravní značky B1 zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) je právě v popisu doplněno "v obou směrech". Znamená to (lze předpokládat), že pokud je tato značka umístěna na jedné straně komunikace a na druhé straně (z opačného směru) z nějakého důvodu chybí, že by měla platit obousměrně? Lze tuto analogii použít například u dopravní značky B8 - zákaz vjezdu cyklistů - tedy že platí v obou směrech (byť by byla z nějakého důvodu umístěna pouze z jedné strany)? Platí toto u víceméně u všech zákazových značek, které ukládají zákaz vjezdu?

Vloženo 6. září 2011 (07:52) uživatelem Milan z IP adresy 93.89.XXX.X
    • Od: Pavlos ( ) RE: Dopravní značení
      Zdravím, co se týče těch zákazových značek, určitě doporučuji mrknout na tento seznam: https://www.dopravniznaceni.com/zakazove-dopravni-znacky-seznam který vám možná pomůže objasnit si některé zákazové značky a jejich pravidla, která jsou občas dost záludná.

Vloženo 17. prosince 2021 (09:47) uživatelem Pavlos ( ) z IP adresy 88.101.XXX.XX
    • Od: VítPokorný ( ) RE: Dopravní značení
      Zdravím, myslím, že tu platí zvláštní pravidlo pro křižovatky. Ty obecně ukončují platnost každé zákazové značky a všech omezení, které křižovatce předcházely. Pokud má omezení či zákaz platit i po křižovatce, musí za ní být opět tato značka nebo značení umístěno. To a víc se píše k tomu tady: https://www.dopravniznaceni.com/co-rusi-platnost-zakazove-znacky

Vloženo 8. října 2021 (11:13) uživatelem VítPokorný ( ) z IP adresy 37.188.XXX.XXX
    • Od: Autoškola František Malecký ( ) RE: Dopravní značení
      Dobrý den, tato Vaše úvaha je trochu zavádějící, umíte si představit že přijedete do města kde to neznáte, nebudete mít umístěnou na začátku ulice žádnou zákazovou dopravní značku a půjdete zjistit z druhé strany ulice jestli tam není třeba značka B1, to by asi nefungovalo viďte. Stejně tak když z vašeho směru jízdy bude umístě na dopravní značka např. zákaz vjezdu cyklistů a proti Vám pojede cyklista, nenesete žádnou odpovědnost za jízdu cyklisty, ani není na Vás řešit zda z jeho směru jízdy dopravní značka je nebo zda ji někdo ukrad. Nicméně ani tohoto cyklistu, byť by nerespektoval dopravní značku nemůžete přejet autem. Jako řidič jste povinen chovat se ohleduplně atd.

Vloženo 7. září 2011 (07:48) uživatelem Autoškola František Malecký ( ) z IP adresy 90.182.XXX.X

Na této stránce je zobrazen příspěvek Dopravní značení v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.